proidysvit (proidysvit) wrote,
proidysvit
proidysvit

Львівські лихачі на двох колесах з позаминулого віку

рік 1898, 6 вересня
"Людвік Штадтмюллер, син львівського ресторатора,
в минулу суботу на перетині вулиць Городоцької і Красіцьких на швидкости з необережности наїхав на семирічну дівчинку, чиє ім'я залишилось нам не відоме . На щастя дитина, по якій проїхався ровер, не отримала значних пошкоджень на тілі, тому вона піднялася з землі та побігла додому. Проти недбалого ровериста відкрито кримінальну справу.
А дня вчорашнього Станіслав Желеховський, що проживає за адресою вул. Коперніка,11, їдучи на ровері, за рогаткою на Городоцькій наїхав на Катаржину Демпняк, мешканку вул. Шептицьких. Внаслідок зіткнення жінка впала долілиць і потовкла собі обличчя".


поч. ХХ в.

Пи. Си. Та ж таки  "Gazeta Lwowska" у вересневих нумерах 1898 р. активно реклямувала на своїх сторінках двохколісні машини для купівлі населенням. Не знаю чи можна говорити про велосипедний бум в Галіції на зламі ХІХ-ХХ ст., адже далеко не кожному пересічному краянину було по силах придбати собі такого біцикля. Для прикладу, платня кваліфікованого робітника у краї в ті роки не перевищувала 100 корон. Курс корони до золотого ринського тоді складав приблизно 1:2, от і рахуйте...


Ну й кілька бонусних хвотиграфій людей з роверами тих далеких часів
з европейських теренів...1890і


1900


1900
Tags: кримінал, масмедіа
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments